soroushdp co. Glotzl

وجود ناشناخته ها ناگزیر منجر به بروز عدم قطعیت در شناسایی رفتار واقعی در هر فرایندی می گردد. عدم قطعیت در تعیین رفتار واقعی سازه ها، یا منجر به محافظه کاری غیر ضروری شده و یا منجر به حرکت در جهت خطر خواهد شد که هر دو نامطلوب و خسران سرمایه ها را در پی دارد.

در بین سازه های مهندسی، سازه های خاکی، بواسطه حضور خاک از عدم قطعیت بیشتری برخورددار هستند. روش پیشنهادی ترزاقی با عنوان "روش مشاهده ای" که توسط پک ( peck ) در سال 1969 منتشر گردید، به منظور فائق آمدن به عدم قطعیت های اجتناب ناپذیر خاک میباشد که مبنای این روش، مشاهده رفتار واقعی سازه و ترقیق پارامترهای طراحی بر مبنای رفتار واقعی مشاهده شده می باشد که در جهت بهینه سازی طرح می باشد.

نقشه برداری به روش میکروژئودزی یکی از پرکاربردترین روشهای رفتارنگاری محسوب می شود که در صورت انجام صحیح می تواند مسمر ثمر باشد، لیکن کافی نیست و برای سازه ها و پروژه های با اهمیت زیاد لازم است از روشهای مکمل و کنترل های مضاعف نیز بهره گرفته میشود.

یکی از مهمترین روشهای رفتار نگاری، بکارگیری ابزار دقیق است. البته این روش نیز زمانی قابل اعتماد و اطمینان خواهد بود که از ابزار با کیفیت و با خطای کم و نیروی متخصص استفاده شده باشد. شرکت مهندسی سروش دریاپی در سال 1386 تاسیس گردید و از همان بدو تاسیس، مبنای صحت طراح خود را مشاهده رفتار واقعی طرح اجرا شده گذارده است و این کار را با کمک علم نقشه برداری و با استفاده از دانش میکروژئودزی به انجام رسانیده است.

امروز، پس از حدود یک دهه سابقه درخشان در زمینه طراحی و اجرای سازه های خاکی و نیز رفتارنگاری مبتنی بر روش میکروژئودزی، و در راستای ماموریت خود در توسعه پایدار و نیز جامه عمل پوشاندن به پتانسیل های بالقوه و با اتکای به نیروی انسانی متخصص خود اقدام به عقد تفاهم نامه همکاری با یک شرکت آلمانی فعال در زمینه تولید ابزار دقیق با نام تجاری نمود.

در حال حاضر تنها نماینده انحصاری محصولات ابزار دقیقGLOTZL در ایران می باشد که خدمات و مشاوره، تامین تجهیزات، نصب، بهره¬برداری و خدمات پس از فروش را ارائه می دهد. شرکت GLOTZL دارای پنجاه سال تجربه در زمینه تولید تجهیزات ابزار دقیق ژئوتکنیکی و سازه ای از قبیل سد ها، تونل ها، پل ها، معادن، فونداسیون و غیره می باشد و هم اکنون بیش از 250 نوع ابزار دقیق با کاربردهای مختلف را دارا می باشد.